Státní dávky pro rodiny jdou konečně vyřídit online

Datum publikace: 01. 08. 2022
Periodikum:
zpravy.aktualne.cz
Žádost o rodičovský příspěvek je nově možné podat přes internet. Jak slibuje ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV), vyplnění elektronického formuláře tak bude jednodušší a rychlejší. Brzy se do online režimu přesune i formulář žádosti o přídavky na děti a od poloviny srpna si z domova vyřídíte jednorázovou pětitisícovku na dítě, která má kompenzovat vysokou inflaci. Podívejte se, jak na to.

Jedná se o další krok v digitalizaci sociálních dávek, kterou před časem slíbil ministr práce Marián Jurečka (KDU-ČSL). Jako první dostal online podobu příspěvek na bydlení, který patří k hlavním nástrojům pomoci státu v době dramaticky se zvyšujících cen, a to od července. Elektronické formuláře mají žádost nejenom zjednodušit a zrychlit, ale také ulehčit práci zaměstnancům úřadů práce. Ti v posledních několika měsících čelili náporu žadatelů o různé podpory včetně uprchlíků z Ukrajiny. "Od 13. srpna spustíme v pilotním režimu nově budovaný klientský portál, do kterého budou postupně přibývat nové dávky, které bude možné vyřídit jednoduše online. Jde o velký posun a unikátní službu občanům, kteří jsou navyklí na podobné služby třeba u bank nebo pojišťoven," řekl ministr Jurečka.

Celý článek najdete zde: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/pomoc-pro-rodiny-s-detmi-se-presouva-na-internet-o-jake-davk/r~883b78540f3a11edba5b0cc47ab5f122/

Otec s dítětem