Rozhovor: Život ve strachu. Jaké je to žít se sociální fobií?

Datum publikace: 05. 06. 2023
Periodikum:
medium.seznam.cz
Přinášíme rozhovor s klientkou sociálně aktivizační služby pro rodiny o jejím neutichajícím strachu z lidí i náročné minulosti, v rámci které si prošla brzkým těhotenstvím, drogami i dluhy.

Můj hlavní problém je, že jsem přestala fungovat jako máma. Mám psychické problémy, které si přináším z dětství. Zažila jsem hodně traumat, v dětství mě znásilnili, ve škole mě šikanovali. Začala jsem utíkat z domu. V šestnácti jsem otěhotněla, protože jsem si myslela, že když si najdu přítele a založím si rodinu, tak se dostanu pryč od problémů. Jenomže když jsem otěhotněla, tak se se mnou přítel rozešel, dozvěděla jsem se, že mě podváděl. A tak jsem i s dcerou zůstala na krku rodičům. Po porodu jsem začala pracovat a mamka si dceru vzala do péče. Hodně jsem cestovala po světě - nechala jsem dceru u rodičům a jezdila za prací. Potom jsem si našla dalšího přítele, ale ten mě jenom využíval. Vzal si na mě půjčky, telefony, internet. Ale neměli jsme to z čeho splácet. Tehdy jsem se začala bát telefonů. Pořád mi někdo volal, že někde dlužím.

Celý článek najdete zde: https://medium.seznam.cz/clanek/clovek-v-tisni-rozhovor-zivot-ve-strachu-jake-je-to-zit-se-socialni-fobii-9879

vystrašený pohled