Rodiče samoživitelé bojují s chudobou. Pomáhá jim projekt Patron dětí

Datum publikace: 24. 07. 2023
Periodikum:
tn.nova.cz
V Česku přibývá rodičů samoživitelů. Víc než třetina z nich je ohrožena příjmovou chudobou. Řada z nich si nemůže dovolit platit dětem školní obědy, kroužky anebo je poslat na letní tábor. Někteří rodiče si už teď lámou hlavu s tím, z čeho dětem pořídí školní potřeby na příští školní rok. Takovým rodinám dlouhodobě pomáhá nadace Sirius prostřednictvím projektu Patron dětí.

Házená byla pro školáky Jirku s Honzou středobodem vesmíru. Mamince samoživitelce ale na jejich koníček nezbývaly peníze. Podle statistik zhruba 336 tisíc dětí žije v domácnosti osamělých rodičů a zhruba 40 procent z nich je ohroženo chudobou.

Podle statistik zhruba 336 tisíc dětí žije v domácnosti osamělých rodičů a zhruba 40 procent z nich je ohroženo chudobou. "Právě tyto domácnosti první škrtají veškeré volnočasové aktivity dětí. Všechno, co není úplně nutné, ale může uspořit tomu rodinnému rozpočtu," upozornila provozní ředitelka projektu Patron dětí Svatava Poulson.


Celý článek najdete zde: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/514485-rodice-samozivitele-bojuji-s-chudobou-pomaha-jim-projekt-patron-deti?campaignsrc=tn_clipboard