Obědy zdarma pomáhají stále více žákům, problém představuje administrativa

Datum publikace: 08. 02. 2024
Periodikum:
idnes.cz
Již téměř tři tisícovky dětí z chudých rodin v Moravskoslezském kraji se mohly jen za letošní školní rok bezplatně stravovat v jídelnách díky krajskému projektu Obědy do škol. Přesto se však podle odborníků nedostává podpory všem potřebným dětem.

Současné nastavení dotací navíc představuje pro školy velkou administrativní zátěž. „Pokud bychom hovořili pouze o dětech, jejichž rodiny pobírají dávky v hmotné nouzi, tak se v našem kraji jedná o přibližně 22 tisíc dětí ve věku od tří do patnácti let,“ nastínila současnou situaci ředitelka Centra inkluze Lucie Stanjurová. „Z tohoto počtu bývá v rámci výzvy Bezplatné stravování ve školách vyhlašované krajem podpořeno ročně okolo třinácti procent dětí.“ Problémy platit dětem obědy ve školách však mají i nízkopříjmové rodiny a rodiny ve finanční tísni, které na dávku v hmotné nouzi nedosáhnou. Pro mnoho dětí přitom obědy ve školách představují jediné teplé jídlo za den.

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/obedy-do-skol-zdarma-rodiny-v-nouzi-skoly-kraj.A240201_774742_ostrava-zpravy_jog

Těstoviny