Mohl by vzniknout registr sexuálních delikventů. Ministerstva ho budou řešit v říjnu

Datum publikace: 12. 09. 2023
Periodikum:
forum24.cz
Ministerstva budou v říjnu jednat o vzniku registru, který by sexuálním deviantům zakázal práci s dětmi. Po takzvaném dětském certifikátu už dlouho volají odborníci a organizace, které se zabývají sexuálním násilím. Nyní totiž lidem odsouzeným za znásilnění či zneužívání dětí nebrání nic v tom, aby si založili dětský spolek, byli s dětmi v každodenním kontaktu a třeba pro ně organizovali tábory nebo vedli sportovní kroužky.

O jednání ministerstev v pondělí informoval náměstek ministra spravedlnosti Antonín Stanislav. Řešit by se mimo jiné mělo i to, zda bude seznam zahrnovat i dříve odsouzené pachatele, či pouze nové případy. Spravedlnost prosazovala variantu, která by do registru zahrnula jen nově odsouzené. Pro úplný seznam bude potřebovat součinnost ministerstva školství a dalších úřadů.

O zavedení registru se diskutuje již delší dobu, na jeho podobě ale nepanuje shoda. Po legislativní změně by se žadatelé o práci s dětmi prokazovali takzvaným dětským certifikátem.

Celý článek najdete zde: https://www.forum24.cz/mohl-by-vzniknout-registr-sexualnich-delikventu-ministerstva-ho-budou-resit-v-rijnu

 

děti u moře