K osvobození žáka z tělesné výchovy stačí jeden podpis. Učitelé i lékaři před ním ale v řadě případů varují

Datum publikace: 25. 09. 2023
Periodikum:
zena-in.cz
Důvodů, proč rodiče žádají o omluvení žáků z hodin tělocviku, je mnoho. Zdravotním hendikepem počínaje, nechutí k pohybu konče. Stačí k tomu jedna návštěva lékaře, který částečnou nebo úplnou omluvenku podepíše. Dítěti tím ale ne vždy pomůžeme.

Zatímco v minulosti býval vítaným odpočinkem od šprtání, dnes mnozí žáci považují „tělák“ za jeden z nejhorších předmětů. Tak jako čtrnáctiletá dcera paní Ivany (39). „Chodila mi domů celá ubrečená, že po ní učitelka chce naprosto neproveditelné cviky. Nejen že má strach je dělat, ale k tomu jí ani nejdou, takže je pro ostatní terčem posměchu. Víte, ona má trochu nadváhu, takže si myslím, že by si mohla i ublížit. Taková zátěž není dobrá ani na klouby, řekla bych. A tak jsme zašly s dcerou za pediatrem. Nejdřív moc nechtěl, ale nakonec Anežce dal doklad, že je od tělocviku na celý školní rok osvobozená. Je to teď úplně jiné dítě. Není ve stresu, co po ní zase bude učitelka vyžadovat,“ svěřuje se spokojená maminka a zdaleka není jediná.

Celý článek najdete zde: https://zena-in.cz/clanek/k-osvobozeni-zaka-z-telesne-vychovy-staci-jeden-podpis-ucitele-i-lekari-pred-nim-ale-v-rade-pripadu-varuji

tělocvičné kruhy