Internetové vzdělávací portály navštěvují děti často i o prázdninách

Datum publikace: 03. 08. 2022
Periodikum:
novinky.cz
I uprostřed letních prázdnin si řada dětí rozvíjí své znalosti a dovednosti na internetových vzdělávacích portálech. Hravou formou si procvičují češtinu či matematiku nebo třeba rozšiřují své vědomosti získané cestováním. Podle statistik webu Škola s nadhledem zavítají na portál každý měsíc tisíce dětí.

Cvičení a učební materiály na internetu využívají v létě i různé kurzy a tábory, letos je navíc vyhledávají i děti ukrajinských uprchlíků, a to kvůli snaze naučit se česky. Informoval o tom mediální zástupce nakladatelství Fraus, které web Škola s nadhledem provozuje. Podle ředitele digitální produkce nakladatelství Adama Jelínka je v létě stejně jako v běžném školním roce na vzdělávacích portálech největší zájem o doučování češtiny či matematiky. Roste i zájem o cvičení například v zeměpisu nebo dějepisu, což je zřejmě důsledkem zážitků rodin z cestování v době prázdnin, uvedl. Silná poptávka podle něj zůstává rovněž o procvičování cizích jazyků, které jsou při cestování do zahraničí potřeba. „Velký zájem je v létě o různá poslechová cvičení. Ta pomáhají v tom, že se děti zbavují ostychu a nebojí se o prázdninách v cizí zemi mluvit anglicky,” řekl.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/internetove-vzdelavaci-portaly-navstevuji-deti-casto-i-o-prazdninach-40404712

Dívka pracuje na počítači