Interaktivní výstava vám přiblíží život osob se zrakovým, sluchovým, či tělesným postižením

Datum publikace: 03. 05. 2023
Periodikum:
novinykraje.cz
Technické muzeum v Brně vás zve na zajímavou putovní výstavu Nadace Sirius „Lidé odvedle – neobvyklý výlet do světa lidí s hendikepem“. Díky této výstavě si vyzkoušíte, jak se žije, či cestuje osobám se zrakovým, sluchovým, nebo tělesným postižením. Výstava je určená pro širokou veřejnost, rodiny s dětmi, žáky i pedagogy, přijďte se podívat i vy.

Těšte se na pozvání na skutečný výlet. Přes přípravu na cestu, orientaci v terénu a použití dopravního prostředku, až po zážitky z cest. V unikátní expozici nebude chybět např. model autobusu, nebo temný tunel znesnadňující orientaci. „Výstava je rozdělena do několika etap, věnovaných jak různým úkonům, tak jednotlivým zdravotním znevýhodněním. Návštěvníci si zde osobně vyzkouší, jak se musí hendikepovaní lidé, dospělí i děti, vypořádat s různými životními situacemi, které jsou pro zdravého člověka bezproblémové, ale pro zdravotně znevýhodněné mohou představovat překážku. Na výletě, který jim výstava zprostředkuje, se rovněž seznámí se zásadami správné komunikace s hendikepovanými osobami a dozví se, jak jim citlivě a přitom účinně, nabídnout pomoc,“ sděluje manažerka projektu Vladimíra Tvrdková. Díky výstavě se dozvíte mnoho zajímavostí, vyzkoušíte si různé pomůcky a seznámíte se se způsoby dorozumívání lidí s postižením. Pomocí simulací uslyšíte, jak slyší lidé se sluchovým postižením a uvidíte, jak vidí okolí lidé s očními vadami. Orientaci a pohyb v prostoru si procvičíte pomocí hole pro nevidomé a vozíku pro tělesně postižené. A zjistíte také, jak lidé s postižením sportují, či si zkusíte jízdu na handbiku. Výstava potrvá až do 12. listopadu 2023. Technické muzeum najdete na adrese Purkyňova 5, Brno. Více informací nejen o samotné výstavě naleznete na webových stránkách Technického muzea v Brně. 

Celý článek najdete zde: https://www.novinykraje.cz/blog/2023/04/28/interaktivni-vystava-vam-priblizi-zivot-osob-se-zrakovym-sluchovym-ci-telesnym-postizenim

Znakující dívka