Běžte a pomáhejte s námi: Běh pro Jedličku

Datum publikace: 09. 05. 2022
Periodikum:
vozka.org
Ve čtvrtek 16. června proběhne charitativní sportovní akce „Běh pro Jedličku“, kterou pořádá Nadace Jedličkova ústavu již třetím rokem. Běh bude oficiálně odstartován v 15 hodin v areálu Jedličkova ústavu a Nadace celý výtěžek ze startovného věnuje na podporu dětí a mládeže s tělesným nebo kombinovaným postižením.

Jedličkův ústav je více než sto let nedílnou součástí Vyšehradu, a proto se poběží symbolicky po vyšehradských hradbách, kolem dominant Vyšehradu – baziliky sv. Petra a Pavla, rotundy sv. Martina a také kolem nejstarší budovy Jedličkova ústavu, kde roky působil jeho zakladatel prof. Rudolf Jedlička.

Překážka jako symbol

„Pro závodníky máme připraveno několik závodních okruhů v různé délce a s různou obtížností – od dětských na 80 a 150 metrů až po ty náročnější na 3600 a 4900 metrů. Jednotlivé trasy budou obsahovat překážkové zóny, jež symbolizují bariéry, se kterými se denně setkávají děti a mládež s tělesným postižením,“ řekla výkonná ředitelka Nadace Jedličkova ústavu Markéta Balvínová.

Patrony běhu jsou: herec Vladimír Polívka, moderní pětibojař a olympijský vítěz z Londýna 2012 David Svoboda a zápasník a reprezentant ČR na LOH 2021 v Tokiu Artur Omarov.

Čestným předsedou závodu je prof. Ing. Václav Bunc CSc. – emeritní děkan Univerzity Karlovy. Záštitu nad celou akcí převzala předsedkyně sociálního výboru a zastupitelka MHM Prahy Mgr. Eva Horáková.

Celý článek najdete zde: https://www.vozka.org/aktuality/sport/bezte-a-pomahejte-s-nami-beh-pro-jedlicku-1038cz

Související články:

žena na vozíku