‚Všichni věděli, že je mi dvanáct.‘ Děti ohrožuje na internetu sexting, intimní snímky se objeví i po letech

Datum publikace: 26. 05. 2022
Periodikum:
irozhlas.cz
Máte přehled o tom, co vaše děti dělají na internetu? Důvěřujete jim nebo nemáte strach? Do poradny projektu E-Bezpečí píše stále víc dětí, které se setkaly s kyberšikanou nebo takzvaným sextingem, tedy sdílením intimních zpráv, fotek nebo videí. Komunikace ale může rychle sklouznout k vydírání a právě šikaně.

„Jak jsem začal sdílet víc informací, tak najednou začalo přicházet více lidí, kteří se o vás zajímají,“ vysvětluje dnes šestnáctiletý student gymnázia, který začal tvořit vlastní videa na YouTube a příspěvky na instagramu ve 12 letech. S ohledem na věk jeho jméno nezveřejňujeme. S takzvaným sextingem se setkal velmi brzy. Jak zjistí, že jste nevinný dvanáctiletý kluk, tak těch nabídek přijde hodně. Všichni věděli, že je mi dvanáct, bylo jim tak od patnácti do pětadvaceti let,“ popisuje své zkušenosti se sextingem.

Celý článek najdete zde: https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/sexting-internet-kybersikana-kyberbezpecnost-bezpecnost-internet_2205250700_bko?fbclid=IwAR2lzlb7rM7NLLlM4ZKwOsGxyZ8tz1WHpjCjnUroZKqR0q8P-qgN21OweSA

Související články:

muž s telefonem