Unikátní potenciál dětí je vhodné rozvíjet, nikoliv ho potlačovat

Datum publikace: 27. 07. 2023
Periodikum:
novinky.cz
Zkoumají metody, které pomáhají pedagogům a rodičům s hledáním i rozvojem potenciálu u dětí. Pro změny ve školství není podle nich nutné ohýbat celý systém, ale aplikovat kreativní novodobé metody, které dávají dětem prostor pro to se projevit a být unikátní, poté lépe přijímají odlišnosti ostatních. Hosty podcastu Po mateřských stopách jsou Václav Flíček a Zdeněk Sklenář z nezisková organizace Projekt Budoucnost.

Každý má své přirozené schopnosti, talent a silné stránky, které se však ne vždy podaří plně rozvinout. Učitelé by měli být schopni svým žákům pomáhat jejich potenciál hledat a rozvíjet, ne vždy to tak však funguje v praxi.

Projekt Budoucnost se zabývá identifikováním a zlepšováním vrozeného potenciálů u dětí. Pomocí ověřených metod se dětem snaží dodávat potřebnou motivaci a sebeuvědomění o důležitosti vzdělání.

„Malé děti mají silnou vnitřní motivaci, jsou obrovsky zvídavé. A co dospěláci dělají, je to, že tu motivaci utlumují. A my se snažíme hledat cesty, abychom si my, dospěláci, uvědomovali, že to utlumovat nemusíme a i tak můžeme žít pospolu ve spokojenosti a vzájemném respektu,“ popisuje v podcastu Václav Flíček.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/clanek/podcasty-po-materskych-stopach-unikatni-potencial-deti-je-vhodne-rozvijet-nikoliv-ho-potlacovat-40438770

dětská ruka