Tajením smrti domácího mazlíčka děláme dětem medvědí službu, říká terapeutka Sylvie Stretti

Datum publikace: 25. 04. 2023
Periodikum:
zena-in.cz
Ztráta domácího mazlíčka je rána pro celou rodinu. A tak rodiče nezřídka napadne uchránit před trápením alespoň malé děti. Smrt zvířete zatají, nebo ho nepozorovaně nahradí jiným. Je to ale vždy nejlepší řešení?

„Pětiletá dcera Anežka odjela se školkou na hory a já den na to v kleci objevila mrtvého Maxíka – její milované morče. Bylo mi jasné, že by bylo po návratu slzavé údolí, a tak jsem se rozhodla jednat,“ vypráví maminka Zdena (39), která hned začala obcházet chovatele a zverimexy v okolí. Chtěla sehnat morče, které by bylo Maxovi na chlup podobné. Podařilo se. Jenže podoba byla ryze fyzická.

„Když Anežka přijela, hned za ním běžela. A já si gratulovala, jsem to vyřešila. Jenže už večer za mnou přišla s tím, že Maxík je nějaký jiný. Úplně ve mně hrklo, že jsem přehlédla nějaký flíček na jeho tělíčku. Ale šlo o to, že se jinak choval. Dokonce ji prý i kousl. Zlobí se na něj a nechápe, proč se tak změnil. A já se zlobím na sebe. Už si nejsem jistá, jestli to byl dobrý krok, vyměnit morče za jiné,“ zpytuje svědomí Zdena.

Celý článek najdete zde: https://zena-in.cz/clanek/tajenim-smrti-domaciho-mazlicka-delame-detem-medvedi-sluzbu-rika-terapeutka-sylvie-stretti

dívka se psem