To nepamatuji za 30 let praxe, říká lékařka k nedostatku léků proti horečce dětí. Doporučuje alespoň zábaly

Datum publikace: 14. 12. 2022
Periodikum:
novinky.cz
Zatímco Česko sužuje příval respiračních onemocnění, mnoho rodičů se v lékárnách marně dožaduje obvyklých léků proti horečce dětí. Některé lékárny je nemají ve formě sirupů ani čípků. Předsedkyně Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost Ilona Hülleová Novinkám popsala, že podobnou situaci za svou 30letou praxi nepamatuje. U dětí, pro něž rodiče neseženou léky, radí alespoň zábaly a dostatek tekutin.

V úterý se pro děti nedal sehnat ani přes e-shopy větších lékáren panadol, nurofen ani ibalgin. Některé lékárny ještě doprodávají léky ze skladů, rodiče je ale musí obvolat nebo oběhat. Hülleová rodičům malých pacientů radí, aby se nejdřív pokusili léky sehnat. „Některé lékárny mají ještě zbytky léků. Pokud je neseženou, tak doporučuji dětem, které to již dokážou spolknout, čtvrt tablety nebo půl tablety léku pro dospělé. Některé lékárny také dokážou vyrobit čípky,“ řekla Novinkám. „Když není vůbec nic, tak nezbývá než vlažná sprcha, zábaly, dostatek tekutin. Je to velmi složité. Takovou dobu já nepamatuji za svých 30 let praxe,“ dodala.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-to-nepamatuji-za-30-let-praxe-rika-lekarka-k-nedostatku-leku-proti-horecce-deti-doporucuje-alespon-zabaly-40417298

Dívka si měří teplotu