Konference rané péče: Na jedné lodi

Datum publikace: 14. 04. 2022
Periodikum:
helpnet.cz
Již podruhé přichází Středisko rané péče EDUCO Zlín s pořadatelstvím mezinárodní konference na téma mezioborové spolupráce. Navazuje tak na téma workshopu pořádaného v roce 2019.

Konference bude probíhat ve dnech 12. – 13. 5. 2022  opět v reprezentativních prostorách Univerzity Tomáše Bati v budově U-18. Je určena nejen odborníkům z rané péče, zdravotnictví a školství, ale i rodičům dětí se zdravotním postižením. Také letos poskytnul záštitu této mezinárodní akci Zlínský kraj v zastoupení Bc. Hany Ančincové, náměstkyně hejtmana pro sociální oblast. Účast na konferenci je zdarma po registraci na  https://ranapecezlin.cz/na-jedne-lodi/.

Principy mezioborové spolupráce přeneslo EDUCO z Velké Británie, kde s  metodou Team Around the Child  přišel její autor Peter Limbrick. V Čechách má metoda název  Tým okolo dítěte , neboli TOD, a EDUCO ji nabízí svým rodinám od roku 2017. Jejím cílem je propojení odborníků z oblasti školství, zdravotnictví a sociálních služeb u jednoho stolu tak, aby společně vytvořili ucelenou podporu pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením.

Celý článek najdete zde: https://www.helpnet.cz/aktualne/konference-rane-pece-na-jedne-lodi

Související články:

dívka s Downovým syndromem