Život na křídlech. Galerie Středočeského kraje odhalí duši mladých autistů

Datum publikace: 13. 04. 2022
Periodikum:
kutnohorsky.denik.cz
Mladí autisté a známí umělci. Tak lze charakterizovat projekt, který bude hostit Galerie Středočeského kraje (GASK). Umělci spolu s dětmi s poruchou autistického spektra vytvořili díla, která budou moci návštěvníci galerie vidět až do 10. června.

Projekt Život na křídlech galerie připravila ve spolupráci se Speciální školou Diakonie Čáslav. Jeho vrcholem bude benefiční aukce na podporu speciální školy. Po celý duben pak bude v galerii probíhat tematický doprovodný program. V den aukce se navíc pro veřejnost otevře zrekonstruovaný dětský koutek – senzomotorická herna, která reflektuje tuto tematiku. „Lektorské centrum se již delší dobu věnuje programu GASK bez bariér, který vychází z myšlenky rovného přístupu ke kultuře a vzdělávání se zohledněním různých forem znevýhodnění a sociálních potřeb,“ připomněla vedoucí PR a marketingu GASK Petra Bartušková a dodala, že vyústěním programu je během dubna právě Život na křídlech.

Celý článek najdete zde: https://kutnohorsky.denik.cz/kultura_region/zivot-na-kridlech-galerie-stredoceskeho-kraje-odhali-dusi-mladych-autistu-202204.html

Související články:

nápis autismus