V Praze vznikla iniciativa Pod svícnem. Upozorňuje na problematiku domácího násilí

Datum publikace: 29. 06. 2022
Periodikum:
prazska.drbna.cz
Pod svícnem je největší tma. Právě ze známého přísloví vychází název nové iniciativy, která byla dnes představena na tiskové konferenci v Praze. Za iniciativou s názvem Pod svícnem stojí za lidé z politické, komerční i neziskové sféry. Jejich společným cílem je v první fázi především informovat veřejnost o obecné problematice domácího násilí. Iniciativa si klade za cíl postupně realizovat i změny v legislativě.

Autorkou myšlenky spuštění iniciativy Pod svícnem je Michaela Studená. „Ten prvotní impuls byl v době asi před třemi lety, kdy jsem byla těhotná. V té době došlo k utýrání tříletého chlapce Marečka jeho otčímem, který dostal 22 let vězení, ale nakonec spáchal sebevražu. Přiznám se, že ta situace pro mě byla hodně silná, takže jsem šla za Bárou Urbanovou, která tehdy působila jako aktivistka, a zeptala jsem se jí, jestli bychom s tím mohly něco dělat. Její tým zpracoval legislativní věci a zjistil, co by se dalo dělat líp. Já jsem zalarmovala své přátele z marketingu a dali jsme dohromady kreativní část kampaně,“ popsala Michaela Studená pro Pražskou Drbnu. Barbora Urbanová (STAN) se z aktivistky stala poslankyní a je spoluautorkou projektu Pod svícnem. „V českém prostředí se pojem domácí násilí redukuje na partnerské vztahy. Naším cílem je edukovat veřejnost o tom, že tato problematika má mnoho forem a také podob. Dle dostupných dat se domácí násilí dotýká až 2500 domácností s dětmi ročně, přičemž nahlášeno bývá jen pět až deset procent případů. Tato čísla jsou alarmující,” popisuje v tiskové zprávě spoluautorka projektu Barbora Urbanová. 

Celý článek najdete zde: https://prazska.drbna.cz/zpravy/spolecnost/9331-v-praze-vznikla-iniciativa-pod-svicnem-upozornuje-na-problematiku-domaciho-nasili.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&utm_source=copy

Zbitá žena