Usedlost Cibulku koupila Nadace rodiny Vlčkových, vybuduje tam dětský hospic

Datum publikace: 15. 04. 2021
Periodikum:
prazsky.denik.cz
Chátrající usedlost Cibulka v pražských Košířích koupila Nadace rodiny Vlčkových, kterou nedávno založil generální ředitel antivirové firmy Avast Ondřej Vlček spolu s manželkou Katarínou. V komplexu Vlčkovi plánují vybudovat dětský hospic s paliativním střediskem, kavárnu či vzdělávací a komunitní prostory pro veřejnost.

Nadace získala areál několika budov včetně nedalekého Čínského pavilonu o celkové rozloze přes 11 500 metrů čtverečních, cenu transakce nezveřejnila. Na rekonstrukci a obnovu Cibulky chce v příštích pěti letech vynaložit až 350 milionů korun. O osudu nevyužité usedlosti se jedná od 90. let minulého století, několikrát ji obsadili squatteři. Majitel usedlosti Oldřich Vaníček původně oslovil radnici Prahy 5 s nabídkou odkupu, ale pak změnil názor a začal jednat s jiným zájemcem.

V pondělí Nadace rodiny Vlčkových prostřednictvím mediálního zástupce Mirka Čepického oznámila, že se stala novým vlastníkem Cibulky. „Máme připravené zdroje na rekonstrukci a obnovu usedlosti. Náš první hrubý odhad nákladů na vybudování nové Cibulky je mezi 300 až 350 miliony korun. Jde o částku včetně plánovaného zdravotnického vybavení, ale nezahrnující prostředky, které jsme už vynaložili na samotné pořízení nemovitosti. Realistické je kompletní dokončení všech prací do roku 2026,“ uvedl Ondřej Vlček.

Celý článek najdete zde: https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/usedlost-cibulka-nadace-rodiny-vlckovych-detsky-hospic.html

Květiny