Tábor pro děti, které přišly o někoho ze svých blízkých, pořádá na Žďársku organizace Dlouhá cesta

Datum publikace: 20. 07. 2023
Periodikum:
vysocina.rozhlas.cz
Jak pomoct dětem, které přišly o blízkého člena rodiny? Na to se zaměřili pořadatelé jednoho netradičního tábora na Žďársku. Organizace Dlouhá cesta ho uspořádala pro 24 dětí, které přišly o někoho ze svých blízkých.

„Já jsem tam dala izolepu a z košíčku jsem si udělala hvězdičku a nakonec tam chci ještě dát další srdíčka,“ popisuje Miriam Pelcová. „Budu si tam schovávat babičky věci a tatínkovy, protože tatínek nám umřel i babička,“ dodává. Na tábor na Třech studních se snáší déšť a tak Miriam spolu s dalšími účastníky místo venkovní hry vyrábí ve společenské místnosti  vlastní krabičku vzpomínek. Tábor pro děti, kterým zemřela blízká osoba, chce během 6ti dní přiblížit podle knížky Hraničářův učeň lidské ctnosti „S odvahou, s důvěrou a posilovat to v nich, aby si to odnesli do života. Aby byli přátelští, laskaví k sobě i druhým,“ vysvětluje ředitelka organizace a hlavní vedoucí tábora Dlouhá Cesta Zdenka Volavá. Táborníky, kteří přišli o blízkou osobu, vedou kvalifikovaní lektoři s vlastní zkušeností se ztrátou blízkého člověka, pokračuje psycholožka Irena Hrabincová. „My jsme přijali děti, které jsou po ztrátě jednoho nebo obou rodičů, čili ne jen děti, které ztratily bratra nebo sestru,“ vysvětluje.

Celý článek najdete zde: https://vysocina.rozhlas.cz/tabor-pro-deti-ktere-prisly-o-nekoho-ze-svych-blizkych-porada-na-zdarsku-9036192

Děti na hřišti