Ředitelé ZŠ a učitelský spolek jsou proti prodloužení školního roku. Všichni jsou vyčerpaní

Datum publikace: 19. 05. 2021
Periodikum:
novinky.cz
Asociace ředitelů základních škol a spolek Učitelská platforma jsou proti možnosti prodloužení letošního školního roku do období letních prázdnin. Podle nich byla distanční výuka pro žáky, rodiče i samotné pedagogy podstatně náročnější než škola v běžném režimu. Zástupci obou organizací to sdělili v tiskové zprávě s tím, že školáci, rodiče i učitelé jsou vyčerpaní.

O možnosti prodloužení školního roku do prázdnin se v důsledku epidemie covidu-19 a výuky na dálku hovořilo už loni, školní rok ale nakonec skončil jako obvykle na konci června. V aktuálním školním roce se debata otevřela znovu.

Plaga je také proti. V dubnu například v pořadu Epicentrum bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) uvedl, že by byl pro prodloužení školního roku o jeden měsíc letních prázdnin. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) to odmítl, stejně tak variantu plošného opakování celého školního roku.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/reditele-zs-a-ucitelsky-spolek-jsou-proti-prodlouzeni-skolniho-roku-vsichni-jsou-vycerpani-40360603

vyčerpaný pedagog