Proříznutí ušního bubínku je věc, které se můžete vyhnout

Datum publikace: 19. 12. 2016
Periodikum:
ctidoma.cz
Nepodceňujte záněty středního ucha u svýh dětí. Včasná léčba zabrání nepříjemnému a bolestivému zákroku i případným komplikacím.

Zánět středního ucha je velmi nepříjemnou záležitostí, infikované ucho se totiž musí propíchnout a následně léčit. Víte, jak celý tento proces probíhá, a proč vůbec zánět středního ucha vzniká? Kdo na záněty uší trpí, ten by mohl vyprávět. Nemůže za to ale jen vítr, objevovat se začínají viry, které oslabují naší imunitu. A právě oslabená imunita je důvodem toho, proč vůbec takový zánět středního ucha vznikne.

Všichni máme totiž v těle takzvané pneumokoky. Pneumokok nezpůsobuje žádné problémy, ale pokud dojde k oslabení obranných mechanismů člověka například při viróze, mohou pneumokoky proniknout do míst, kam nepatří, a způsobit tam závažnou infekci. Dostat se mohou například do plic, kde způsobí pneumonii (zápal plic), nebo na mozkové obaly, kde způsobí meningitidu. Z méně závažných infekcí způsobují pneumokoky především zánět středního ucha (otitidu) u dětí.

Až tři čtvrtiny dětí ve věku do 3 let má minimálně jednou zánět středního ucha. Čím mladší dítě záněty způsobené oslabenou imunitou má, tím častěji se pak záněty bohužel vrací. Většinou se zánět středního ucha objevuje od 6 měsíců věku dítěte až do jeho 6 let. Více na záněty trpí chlapci než dívky.

Celé znění článku najdete na: https://www.ctidoma.cz/zpravodajstvi-zdravi/2016-12-16-proriznuti-usniho-bubinku-je-vec-ktere-se-muzete-vyhnout-28087