Praha pokračuje v podpoře mentoringového programu pro mladé lidi odcházející z dětských domovů

Datum publikace: 21. 06. 2022
Periodikum:
regionpraha.cz
Radní hl. m. Prahy schválili finanční podporu ve výši 200 tisíc korun programu Patron organizace Liga otevřených mužů, který poskytuje neformální podporu dospívajícím lidem odcházejícím z dětských domovů. Po úspěšném spuštění programu na území hlavního města v loňském roce chce Praha mentorství i nadále rozšiřovat.

Program Patron propojuje proškolené dobrovolníky s dětmi v ústavní péči, které se připravují na odchod po dosažení plnoletosti. Program pomáhá mladým lidem vytvářet si dlouhodobé vztahy a vzájemná pouta, která vydrží po odchodu ze zařízení a stanou se tak zdrojem neformální podpory mladého člověka při zvládání náročných životních situací. „Mám radost, že Rada hlavního města schválila pokračování a rozšíření podpory pro projekt Patron, protože pro mladé lidi z dětských domovů je plnoletost a odchod ze zařízení obdobím plným obav, ale i strachu, co s nimi bude, když se něco pokazí.

Celý článek najdete zde: https://www.regionpraha.cz/zpravodajstvi/praha-pokracuje-v-podpore-mentoringoveho-programu-pro-mlade-lidi-odchazejici-z-detskych-domovu-175139/

mladý muž