Podpořte konec kojeneckých ústavů na originálním happeningu

Datum publikace: 21. 05. 2021
Periodikum:
facebook.com/events
Na Malostranském náměstí, v těsném sousedství Poslanecké sněmovny, se v úterý 25.5.2021 od 12:00 do 20:00 uskuteční akce na podporu omezení ústavní péče v ČR a na podporu pěstounství.

„Přes celé náměstí NATÁHNEME PRÁDELNÍ ŠŇŮRY. Kdokoli může během dne přijít a na šňůry POVĚSIT DUPAČKY a další dětské oblečení. KOLÍČKY A DĚTSKÉ OBLEČENÍ S SEBOU. Kdo nemá oblečení nebo kolíčky, na místě dodáme. Oblečení na konci dne sesbíráme a předáme JAKO DAR pěstounským rodinám.“ píše se v popisu události HAPPENING: Vyrůstat doma, ne v ústavu.

Autoři happeningu tak chtějí symbolicky upozornit veřejnost a také poslance, že český stát již řadu let rezignuje na řešení problému ústavní péče. Primární snahou má být podle nich to, aby mohlo co nejvíce dětí vyrůstat doma.

V poslanecké sněmovně jsou aktuálně připravené dvě novely, které kojenecké ústavy ruší. Pokud se je nepodaří schválit v současném volebním období, celý proces se opět oddálí. Co se nám může zdát jako několik bezvýznamných měsíců, je pro děti v kojeneckých ústavech klidně většina života. Proto by poslanci se zrušením kojeneckých ústavů neměli otálet.

Pokud je chcete pomoci přesvědčit, připojte se k happeningu.

Adresa události: https://fb.me/e/Yw6iHAeu

Plačící kojenec