Platforma největší komunity vychovatelů dětských domovů v ČR je na světe

Datum publikace: 10. 02. 2021
Periodikum:
ceskenovinky1.eu
Platforma Domovy sobě vznikla na sociálních sítích už na jaře 2020 jako reakce na potřeby dětských domovů, konkrétně vychovatelů. Ukázala se jako efektivní a potřebná nejen vzhledem k pandemickému období Covid-19, které stále nekončí. Rozhodli jsme proto vzít toto online období jako příležitost a vytvořit webovou stránku, která nabízí širší možnosti podpory pracovníkům dětských domovů. Realizátorem Domovy sobě je obecně prospěšná společnost yourchance a její projekt Začni správně.

Domovy sobě na sociálních sítích se ukázaly jako smysluplné, a proto jsme se rozhodli na ně navázat a připravit  web Domovy sobě .  „Cílem nových webových stránek je poskytnout prostor pro rozvoj, sdílení zkušeností a vzdělávání vychovatelů v dětských domovech. Zároveň chceme touto cestou a vznikem komunity vychovatelů podpořit význam jejich každodenní práce, která často není doceněna,“  vysvětluje ke smyslu Domovy sobě Gabriela Štiková, spoluzakladatelka a předsedkyně správní rady yourchance o.p.s.

Vychovatelům dáváme novým webem do rukou další funkční nástroje pro práci sami se sebou a pro efektivní přípravu na odchod mladých dospělých vyrůstajících v domově, bez narušení běžného režimu fungování rodinné skupiny. Posláním webu je vytvořit u nás největší fungující komunitu vychovatelů, která bude akční, interaktivní a kde se budou vychovatelé vzájemně inspirovat, sdílet praxi, řešit společně obtížné reálné situace a budou si oporou. Webové stránky jsou jednoduše strukturované a přehledné. Každý si v nich lehce najde, co potřebuje. Například možnosti vzdělávání a výcviku pro vychovatele, doporučení a články k osobnímu rozvoji, sdílení praxe s ostatními, tipy a návody na aktivity a práci s dětmi různých věkových skupin.

Připraveny jsou pravidelné on-line semináře se zajímavými hosty a experty na vybranou problematiku. Proběhlé akce budou mít své archívy a záznamy, včetně diskuze účastníků. Každý měsíc budeme řešit jedno stěžejní téma. Únor věnujeme  osvětové iniciativě Růžový únor  a hostem nového formátu  on-line setkávání Káva s…  bude expertka na lidskou sexualitu a prevenci sexuálního násilí a obtěžování Dagmar Krišová.

Celý článek najdete zde:

http://www.ceskenovinky1.eu/domains/ceskenovinky1.eu/2021/02/10/platforma-nejvetsi-komunity-vychovatelu-detskych-domovu-v-cr-je-na-svete/

Související články:
Dětské domovy