Ordinace a nemocnice mají dát sbohem reklamám na náhražky mateřského mléka

Datum publikace: 19. 07. 2023
Periodikum:
zlinsky.denik.cz
Navrhovaná novela ministerstva zdravotnictví a průmyslu nabádá k zákazu reklam na náhražky mateřského mléka. Cílem má být podpora přirozeného kojení. Předlohu ministerstva plánují poslat do připomínkového řízení letos na podzim.

Podpora přirozeného kojení

Nedávná opatření mají za cíl podpořit přirozené kojení a informovat rodiče o výhodách a důležitosti kojení pro zdraví dítěte. „Omezení reklam na náhražky mateřského mléka v prostředí nemocnic a ordinací pediatrů je důležitým krokem k podpoře přirozeného kojení. Reklamy na náhražky mohou vytvářet neodůvodněný tlak na matky a ovlivňovat jejich rozhodnutí ve prospěch umělé výživy místo kojení,“ uvádí na svých webových stránkách Ministerstvo zdravotnictví České republiky.

Mateřské mléko chrání před záněty i nemocemi

Mateřské mléko přináší dítěti v první řadě velmi potřebné živiny, a to přesným poměrem dle věku dítěte. Mateřské mléko obsahuje také nespočet protilátek, které chrání miminko například před záněty středního ucha, infekcemi dýchacích cest nebo střevními obtížemi.

Celý článek najdete zde: https://zlinsky.denik.cz/miminka-zajimavosti/materske-mleko-nahrazky-vyziva-kojeni-novela-zakona-ministerstvo-zdravotnictvi.html

Kojící žena