O příspěvek na dítě mohou rodiče žádat od 15. srpna

Datum publikace: 29. 07. 2022
Periodikum:
novinky.cz
O příspěvek pět tisíc korun na dítě do 18 let budou moci domácnosti, jejichž příjmy nepřesahují za rok milion korun hrubého, žádat od 15. srpna. Ve čtvrtek to oznámil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Žádat se bude elektronicky – prostřednictvím portálu MPSV – nebo osobně na vybraných czechpointech.

„Žádosti budou spuštěny od 15. srpna, takže od pondělí. Je ale na rodičích, jak rychle budou muset žádat, je to jejich rozhodnutí. Nemusí tedy využít hned termín 15. srpna,“ uvedl ministr s tím, že lhůta pro podání žádosti skončí v lednu příštího roku. Podat žádost půjde dvěma způsoby. Jeden z nich je elektronický, prostřednictvím portálu MPSV. Nutná bude k této žádosti ale elektronická identita občana, upozornil Jurečka. O 5000 korun budou moci žádat rodiče i přes czechpointy. V takovém případě bude stačit občanský průkaz. Současně pak automaticky, tedy bez žádosti, dostanou dávku rodiny, které měly v červnu nárok na přídavky na dítě „Příspěvek pak bude vyplacen do 30 dnů ode dne podání žádosti,“ slibuje ministerstvo.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/o-prispevek-na-dite-muzou-rodice-zadat-od-15-srpna-40404235

Dítě si hraje