Nesoustředěnost i vztek. Dětem s návratem do školy pomáhají psychologové

Datum publikace: 13. 05. 2021
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Po návratu do školy se některé děti potýkají s nesoustředěností nebo s problémy v komunikaci. Zvládnout adaptaci je pro učitele hlavní úkol. Známky a zkoušení jdou teď i podle Ministerstva školství stranou.

Od pondělí se vrátí k plné prezenční výuce všechny děti z prvního stupně a k tomu i žáci druhých stupňů základních škol v šesti krajích a Praze. Ob týden se už ale v lavicích děti nějaký čas střídají, a tak už začala jejich postupná aklimatizace. Nepůjde to ale hned a bez problémů. Mnoha dětem dělá návrat do školy po dlouhé době potíže. Připomeňme, že první a druhé třídy letos nechodily do školy „jen“ měsíc a půl. Třeťáci, čtvrťáci a páťáci ale zůstali doma téměř čtyři měsíce v kuse. Druhé stupně ještě déle a středoškoláci vyjma praxí jsou na distanční výuce stále.

V důsledku toho učitelé pozorují, že se jim do lavic nevrátily stejné děti, které je loni opouštěly. Třeba na základní škole ve Starém Kolíně pracují na tom, aby se žáci rozmluvili, než se zase bude moct pokračovat v normální výuce. „Přestávají komunikovat, hlavně na druhém stupni. Do školy se na sebe těšili, ale najednou spolu moc nemluví, protože se to odnaučili. Výhodu máme ale v tom, že můžeme zapojit naši školní psycholožku, která už minulý týden se třídami dělala komunitní kruhy. V tom budeme i nadále pokračovat,“ říká zástupkyně ředitele a výchovná poradkyně Libuše Třískalová.

Celý článek najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nesoustredenost-i-vztek-detem-s-navratem-do-skoly-pomahaji-psychologove-154314

Výuka ve třídě