Nemáte dostatek peněz na nákup respirátorů? Kde hledat pomoc

Datum publikace: 07. 03. 2021
Periodikum:
vitalia.cz
Potravinové banky pomáhají s distribucí respirátorů FFP2 pro obyvatele v nouzi. Čelí momentálně velkému náporu dotazů a žádostí, na respirátory přitom teprve čekají. Respirátory pro osoby v hmotné nouzi budou dodávat jen organizacím, městům a obcím. Jednotlivci se mohou obrátit na místní úřady nebo žádat o finanční příspěvky na ochranné pomůcky.

Potravinové banky vypomohou ministerstvu práce a sociálních věcí s distribucí aktuálně povinných respirátorů třídy FFP2 pro lidi v nouzi. Tato pomoc je ze strany potravinových bank dobrovolná a zcela nad rámec poskytování jejich hlavní činnosti – poskytování potravinové pomoci.

„Potravinové banky jsou nyní zavaleny telefonáty od jednotlivců a měst s žádostmi o distribuci respirátorů,“ uvádí Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Upozorňuje proto všechny zájemce, že distribuce má svá pravidla, začne až v pátek 5. března a potravinové banky nebudou respirátory vydávat jednotlivcům.

Distribuce respirátorů z potravinových bank: komu a kdy

Respirátory budou do potravinových bank dodány ve čtvrtek 4. března 2021, distribuce začne v pátek 5. března 2021.

„Potravinové banky nebudou a nemohou distribuovat přímo jednotlivcům, protože by to ohrozilo jejich distribuční kapacity a byla ohrožena jejich hlavní činnost. Jsou distribučním kanálem, který pomáhá se skladovací kapacitou a logistikou prostřednictvím sítě svých odběratelů,“ říká Veronika Láchová.

Celý článek najdete zde: https://www.vitalia.cz/clanky/nemate-dostatek-penez-na-nakup-respiratoru/

Související články:
respirátor