Návrat do škol přišel pozdě a bude těžký. Jak ho vnímají samy děti a jejich maminky?

Datum publikace: 16. 05. 2021
Periodikum:
maminka.cz
Konec rotační výuky, snížení frekvence testování na covid-19, pozvolný návrat mimoškolních aktivit. Vláda rozhodla, že od 17. května by se svět dětí a jejich rodičů mohl opět přiblížit „normálu“. Jak se ale na celou situaci dívají samy děti a jejich maminky?

"Těším se, že už budeme chodit pořád bez té rotace, protože to bylo zvláštní. Musela jsem vstávat jeden týden strašně brzo, pak zas pozdě, špatně se mi spalo. A jsem ráda, že už jsme s dětmi i paní učitelkou Marcelou, chodíme hodně ven a tam se i učíme a učení mi jde líp, když nemusím být pořád u počítače,“ říká devítiletá školačka Lada.

„Už mě to nebavilo, úkoly jsme dělali on-line a já jsem na počítači byla dlouho. Trochu jsem se bála po tak dlouhé době, jak to bude všechno probíhat, ale my jsme si hned zase rozuměli, jako kdybychom se neviděli jen týden. A jsem ráda, že jsou na nás paní učitelky hodný a nezkouší nás. Už tohle ale nechci zažít, bylo to dlouhý bez školy a všech kamarádů a mně bylo občas smutno. Taky se mi zdály divný sny, a i když mi rodiče všechno vysvětlovali, proč jsme doma a co se děje, stejně se mi vracely a nebylo to příjemný,“ doplňuje.

Nebagatelizujte stížnosti dětí

Právě poruchy spánku, změny nálad nebo apatie patří podle psychologů mezi nejčastější následky dlouhých měsíců bez běžné výuky.

„I když dětem všechno hezky vysvětlíte a jsou zdánlivě přizpůsobivé, neznamená to, že tu změnu nevnímají negativně. Změna režimu, izolace, nedostatečné sociální kontakty, to všechno je stresující,“ uvádí psycholožka Ivana Blašková.

Celý článek najdete zde: https://www.maminka.cz/clanek/navrat-do-skol-prisel-pozde-a-bude-tezky-jak-ho-vnimaji-samy-deti-a-jejich-maminky

dívka v roušce