Modrý pomeranč odchytává problémové děti z ulice. Může zachránit před pasťákem

Datum publikace: 22. 05. 2022
Periodikum:
denik.cz
„Já si v jednom kuse představuji, jak si spousta malejch dětí na něco hraje na takovým velikánským žitným poli. Tisíce a tisíce malejch dětí a nikde nikdo – jako nikdo dospělej kromě mě. A já stojím na okraji nějakého šíleného útesu. Mám na starosti to, že musím chytnout každého, kdo by z toho útesu mohl spadnout,“ říká ve slavném románu J. D. Salingera Kdo chytá v žitě hlavní hrdina Holden. Líčí, jak by vypadalo jediné povolání, které by podle něj dávalo smysl.

Podobnou práci a také poslání si dala za úkol nezisková organizace v Hradci Králové, a proto si dala název Salinger. V roce 2020 dostala za svou činnost cenu České asociace streetworku Časovaná bota.

Podporu dětem a mládeži ve složitých situacích poskytuje od roku 1997. Sociální pracovníci za nimi od prvopočátku chodí do terénu a postupem času pro ně otevřeli tři kluby nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Modrý pomeranč. Název, který si vymysleli sami klienti – líbilo se jim v angličtině slovní spojení „blue orange“, což mohlo znamenat barvy modrá a oranžová, ale také právě modrý pomeranč.

Celý článek najdete zde: https://www.denik.cz/z_domova/modry-pomeranc-salinger.html

Související články:

dívka