Mnohé děti už potřebují pomoc psychologa

Datum publikace: 20. 02. 2021
Periodikum:
denik.cz
Jen velmi malé části dětí svědčí distanční výuka. Ty, které se už dříve potýkaly s potížemi se vzděláváním, se touto formou výuky ještě více propadají.

„Rodiče na tom nejsou lépe, nebyli totiž připraveni na to, aby se s potomky učili a trávili s nimi veškerý volný čas. Podepisuje se to na psychice všech členů domácnosti,“ řekla psycholožka Alžběta Formanová z Krizového centra J. J. Pestalozziho v Chrudimi.

K hádkám a konfliktům v obou vlnách koronavirové pandemie v poslední době přibylo i domácí násilí a nadměrné pití alkoholu. „U všech dětí bez rozdílu v rodinném zázemí pozorujeme zvýšení závislosti na internetu a sociálních sítích. Živý kontakt s vrstevníky ale nelze nahradit. Setkáváme se tak s různými sociálními fóbiemi a dalšími psychopatickými jevy,“ zdůraznila psycholožka.

Monika z Pardubicka, maminka třináctiletého syna, už je z pandemického vězení zoufalá. „S partnerem už nevíme, co si počít. Kluk sedí jen u počítače – ráno je vyučování, odpoledne už hraje nějaké online hry a tak to trvá až do večera. Jindy by si šel třeba s kamarády zaplavat do bazénu, ale sportoviště jsou zavřená. S námi jít ven nechce, není prý malé děcko. Z veselého kluka se stal starý bručoun,“ popsala Monika.

Pokud děti nemohou trávit čas se svými přáteli, cítí se často osamoceně, a to zejména tehdy, kdy situace trvá delší dobu.

Celý článek najdete zde: https://pardubicky.denik.cz/z-regionu/mnohe-deti-uz-potrebuji-pomoc-psychologa-20210218.html

Související články:
Pomoc psychologa