Mírnější pravidla pro dětské tábory. S PCR testem nebude přetestování třeba, rozhodl Vojtěch

Datum publikace: 13. 06. 2021
Periodikum:
radiozurnal.rozhlas.cz
Pravidla pro testování dětí na letních táborech nakonec budou mírnější. Děti, které na začátku pobytu předloží potvrzení o negativním PCR testu, se už znovu testovat nemusí. Večer změnu oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za hnutí ANO.

Povinnost opakovaně se otestovat po sedmi dnech táborového pobytu se bude nakonec týkat pouze těch dětí, které před odjezdem půjdou na antigenní test, nebo si udělají doma samotest. Naopak přesnější PCR test dětem vystačí na celou dobu pobytu.

Organizátoři změnu vítají

Ještě ve středu ministr Vojtěch tvrdil, že se všechny děti budou muset každých sedm dnů testovat. Večer ale změnil názor.

Původní záměr testovat děti každých sedm dnů kritizovali třeba skauti. Mimo jiné upozorňovali na to, že změny v testech tři týdny před prvními pobyty by znamenaly nejen vyšší cenu za tábory pro rodiče bez jakéhokoliv varování předem, ale taky komplikace pro dobrovolníky a vedoucí, kteří tábory připravují. Zmírnění podmínek proto uvítali.

Celý článek najdete zde: https://radiozurnal.rozhlas.cz/mirnejsi-pravidla-pro-detske-tabory-s-pcr-testem-nebude-pretestovani-treba-8510255

dívka v roušce