Ministr školství popsal, co čeká děti a rodiče do prázdnin

Datum publikace: 05. 04. 2021
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Robert Plaga (za ANO) odpovídá v rozhovoru pro Seznam Zprávy na klíčové otázky: Kdy se vrátí do škol žáci druhého stupně a proč se neshodne s premiérem Andrejem Babišem (ANO)?

Vláda konečně představila plán návratu dětí do škol. Zatím víme, že se do lavic 12. dubna vrátí v týdenních rotacích žáci prvního stupně, děti z malotřídek a speciálních škol a do mateřinek jen předškoláci. Kvůli epidemické situaci se ale v některých okresech může jejich návrat o týden prodloužit. V rozhovoru pro Seznam Zprávy ministr školství Robert Plaga (za ANO) uvedl, že by se to mohlo týkat zhruba deseti okresů. Vyjma těchto skupin žáků se obnoví také praktická výuka pro středoškoláky a praxe a laboratorní práce v závěrečných ročnících vysokých škol.

Podle Plagy by se v další fázi měli do prezenční výuky zapojit žáci druhých stupňů, a to opět v rotacích. Ostatně – ve střídavé výuce doma a ve škole by se mělo pokračovat až do konce tohoto školního roku.   Plán se ale nelíbí premiérovi Andreji Babišovi (za ANO). Pro Radiožurnál uvedl, že nechápe, proč by se měly do školek vracet jenom šestileté děti a první stupně rotovat na prezenční a distanční výuce. I o sporech s předsedou vlády a dalšími ministry za hnutí ANO Plaga v rozhovoru pro Seznam Zprávy promluvil. Upřesnil také, že navzdory tlaku premiéra Babiše nehodlá nic měnit ani na plánu maturitních a závěrečných zkoušek.

Celý text najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rotacni-vyuka-pobezi-do-konce-roku-rika-ministr-skolstvi-plaga-149306

Související články:
do školy s rouškou