Ministr školství a opozice se shodli na plánu, jak vrátit děti do škol

Datum publikace: 25. 03. 2021
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Třídy prvního stupně základních škol by se po návratu do škol měly po týdnu střídat v prezenční a distanční výuce. Počítá s tím plán návratu žáků do lavic, který připravilo ministerstvo školství.

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) se shodl se zástupci opozice na plánu, jak vrátit děti do škol. Děti z prvního stupně by se zpočátku mohly střídat v prezenční a distanční výuce.

„Rotační způsob pro celý první stupeň umožňuje a vytváří prostor nejen pro návrat celého prvního stupně, ale také pro zvýšený návrat praktické výuky ve školách středních,“ uvedl ministr.

Ministerstvo chce také umožnit skupinové konzultace. Testování ve školách má probíhat dvakrát týdně, uvedl Plaga. Hlavní hygienička podle něj připravuje pokyny, jak postupovat, když se ve třídě objeví pozitivně testovaný žák.

Celý článek: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/plaga-a-opozice-se-shodli-tohle-je-plan-jak-vratit-deti-do-skol-148416#dop_ab_variant=544820&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=e9nGBRW3Lpb-202103251103&dop_id=148416&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Související články:
Dvě dívky nad sešitem