Dovolte dětem chybovat a používat smyslové orgány, říká Kalman Horvát, který učí matematiku jinak

Datum publikace: 29. 03. 2023
Periodikum:
novinky.cz
V dětství si sám prošel neúspěchy při výuce matematiky. Problémy mu dělala abstraktní představivost. Kalman Horvát procházel z matematiky s trojkami a čtyřkami a podle učitelů neměl ani šanci odmaturovat. Díky trénování paměti ale odmaturoval se dvěma dvojkami a dnes dává šanci dětem, které se stejně jako kdysi on topí v masové výuce na školách. V čem tkví kouzlo MateMagiky, jsme se zajeli podívat s kamerou.

Jako malý měl úraz, v jehož důsledku na čas oslepl. To se nakonec zlepšilo, ale i přesto dnes vidí 10krát až 15krát hůře než zdraví lidé. Právě problémy způsobené úrazem byly první komplikací při výuce ve škole. „Navíc cokoliv jsem si přečetl, tak jsem si nepamatoval, nebo jsem to těžce chápal. Takže i když jsem se bifloval, tak mi to moc nešlo,“ vzpomněl Kalman Horvát. Stěží se právě kvůli matematice dostal na konzervatoř a pochybnosti měli tehdy jeho učitelé i o tom, zda vůbec zvládne maturitní zkoušku.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/clanek/zena-deti-dovolte-detem-chybovat-a-pouzivat-smyslove-organy-rika-kalman-horvat-ktery-uci-matematiku-jinak-40426331

1 a 1 jsou 3