Dětská psychiatrická nemocnice v Opařanech ustála krizi. Místo zavírání přijme nové odborníky

Datum publikace: 09. 06. 2022
Periodikum:
budejovice.rozhlas.cz
Ještě loni na podzim hrozil dětské psychiatrické nemocnici v Opařanech kvůli nedostatku lékařů zánik. Novému vedení se ale ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví podařilo personální krizi vyřešit. V nemocnici v současnosti pracuje osm dětských psychiatrů, kteří se dělí o šest úvazků. Zdravotnický tým mají v příštích dvou letech posílit další specialisté.

Ministerstvu zdravotnictví se podařilo prostřednictvím finančních pobídek dostat do Opařan nové lékaře. Ředitel Michal Goetz, který je ve funkci od ledna, vybudoval nový tým. Lékaři se starají o šedesát dětských pacientů nejen z Jihočeského kraje, ale i dalších míst v zemi.

Ředitel Michal Goetz chce lékařský tým ještě rozšířit. „Zatím máme celkem osm lékařů na 5,9 úvazků. Plánujeme do roku 2024 navýšit nejméně na deset lékařů. Myslím, že to je vzhledem k počtu lůžek a plánovaných terapeutických aktivit nejnižší možný počet, abychom dodrželi to, co plánujeme,“ uvádí.

Celý článek najdete zde: https://budejovice.rozhlas.cz/detska-psychiatricka-nemocnice-v-oparanech-ustala-krizi-misto-zavirani-prijme-8762398

Související články:

lékař