Děti obědy ve škole dostanou, i když jsou rodiče ve vážné sociální nouzi

Datum publikace: 12. 04. 2022
Periodikum:
chrudimsky.denik.cz
Dnešní děti z rodin v životní nouzi už naštěstí nemusejí trpět hladem nebo posměchem spolužáků kvůli tomu, že jejich rodiče nemají peníze na školní obědy. Dotované jídlo je už běžné ve školách i školkách.

I s odstupem času se dnes šedesátileté Janě z Chrudimska špatně vzpomíná na začátek osmdesátých let, kdy se svými dětmi balancovala na hranici chudoby. "Bývalý manžel mi neplatil alimenty a já jsem pracovala v textilce za pár korun. Synové byli v pubertě, stále by jedli, nešlo to utáhnout. A tak jsem často musela prosit ve školní jídelně, aby mi posečkali s platbou za obědy," popsala Jana. Své zkušenosti s touto dobou má i bývalá ředitelka mateřské školky Iva. "Takových případů bylo víc. Pamatuji se třeba na dítě, jehož tatínek byl ve výkonu trestu a maminka byla ve finančních problémech. Museli jsme se tehdy domluvit na splátkovém kalendáři," vzpomněla na dobu před třiceti lety.

Celý článek najdete zde: https://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/deti-obedy-ve-skole-dostanou-i-kdyz-jsou-rodice-ve-vazne-socialni-nouzi-20220410.html

chlapec ve škole