Dálková výuka pro předškoláky. Ministerstvo dalo školkám manuál

Datum publikace: 01. 03. 2021
Periodikum:
novinky.cz
Ministerstvo školství vydalo doporučení pro dálkovou výuku pro některé předškoláky. Pro ty, co půjdou v září do školy je totiž předškolní vzdělávání povinné a nepřítomnost dítěte musí rodiče omlouvat.

Ministerstvo školky upozorňuje, že vzdělávání musí pro děti ze zákona zajistit. Resort počítá s tím, že se zapojí rodiče. Nedoporučuje on-line vzdělávání, spíše zadávání praktických úkolů dětem. Pokud bude vzdělávání hromadné, nemělo by trvat déle než 30 minut týdně. „Pro udržení sociálního kontaktu a motivaci postačuje jedno on-line setkání učitele s dítětem týdně,” stojí v dokumentu. „V předškolním vzdělávání vzhledem k věku dětí není on-line vzdělávání prioritním způsobem, nýbrž má pouze doplňkovou funkci,” stojí v materiálu. Děti by měly plnit praktické úkoly. Ministerstvo zmiňuje společné hry, přípravu jídla, práci na zahradě, pohyb v přírodě, drobné domácí práce, péči o domácí zvířata a hudební a výtvarné aktivity. Děti z mateřských školek budou doma nejméně tři týdny.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/dalkova-vyuka-pro-predskolaky-ministerstvo-dalo-skolkam-manual-40352602#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=R5mBNh2EwJ1-202103011917&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Související články:
Rodina s dětmi