České školy vyzkouší hybridní výuku. Děti by zůstávaly doma i bez covidu

Datum publikace: 15. 06. 2021
Periodikum:
tnbiz.cz
Hybridní výuka, tedy kombinace prezenční a distanční výuky, kterou začalo testovat ministerstvo školství, vyvolala bouřlivé diskuse. Podle některých psychologů na to řada našich středoškoláků není připravena, protože je rodiče nevedou k samostatnosti. A tak hrozí, že místo výuky doma půjdou raději třeba za kamarády. Starosti by ale přibyly i rodičům mladších dětí, protože by se je báli nechat samotné doma.

Revoluce v českém školství. Tak o hybridní výuce mluví někteří učitelé. Podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) by školy měla posunout do 21. století. Jenže slovo distanční už teď děsí hlavně rodiče mladších dětí. Ti řeší, že by v době distanční výuky museli dětem zařídit hlídání, přivést je s sebou do práce anebo si vzít volno.

Zatím jsou ve hře čtyři varianty, jak by mohla hybridní výuka vypadat. Školáci by mohli být tři týdny v lavicích a týden doma, čtyři týdny v lavicích a týden doma, mohli by zůstávat doma jen na některé předměty nebo by přes internet probíhaly pouze konzultace či projektové dny. 

Problém v hybridní výuce pro rodiče vidí prezident Unie zaměstnavatelských svazů Jiří Horecký. "Kdo by platil vlastně ten čas toho zaměstnance? Pokud by to měl být zaměstnavatel, tak to ještě víc zdraží cenu těch produktů a služeb," domnívá se.

Celý článek najdete zde: http://tnbiz.cz/domaci-a-politika/745185

dítě a matka u počítače