Britské děti mohou nechat odstranit své nahé fotky a videa z internetu. Služba má zabránit zneužívání

Datum publikace: 23. 06. 2021
Periodikum:
irozhlas.cz
Britské děti do 18 let mohou prostřednictvím nové služby nahlásit své nahé fotografie a videa, jichž si všimnou na internetu. Mohou tak zablokovat jejich sdílení nebo mu předejít. Služba spuštěná v úterý je první svého druhu a nabízejí ji Nadace pro sledování internetu (IWF) a charitativní organizace Childline, uvedla nadace Thomson Reuters Foundation.

Obrázky dětí se sexuálním podtextem jsou často sdíleny bez souhlasu dětí a aktivisté upozorňují na vzestup digitálního obtěžování a zneužívání zejména dívek. Přispěla k tomu i skutečnost, že lidé tráví kvůli koronavirové pandemie více času u počítače. Jakmile se takové obrázky někde objeví, může se to zdát být pro oběti beznadějné, upozornila šéfka Nadace Susie Hargreavesová. „Tento nástroj je první na světě,“ řekla. „Dá mladým lidem sílu a důvěru, aby tyto obrázky nahlásili a ujistili se, že se na internetu nedostanou do špatných rukou,“ dodala Hargreavesová. Nadace nahlášené snímky posoudí a zařídí jejich odstranění, pokud porušují zákon.

Celý článek najdete zde: https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/britske-deti-odstraneni-nahych-fotek-z-internetu_2106222231_btk

Dívka pracuje na počítači