Bez roušky zákaz, v jídelně stranou. Školy řeší, co s netestovanými dětmi

Datum publikace: 26. 08. 2021
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Učitelé se po prázdninách vracejí do škol a připravují se na fungování s protiepidemickými opatřeními. Musí vyřešit hlavně to, co udělají s dětmi, které rodiče odmítnou nechat otestovat nebo je nevybaví povinnou rouškou.

Dítě, které přijde 1. září do Základní školy Milady Horákové v Hradci Králové bez roušky, se bude muset u dveří otočit a vrátit se domů. Ředitel Ondřej Fajfr je striktní – podle nařízení ministerstva děti bez roušek do školy nesmí. Rouška sice není povinná během samotného vyučování, ve společných prostorách školy ale ano. Škola ani nepočítá s tím, že by těmto žákům zajistila distanční výuku. „Budeme k těmto dětem přistupovat, jako by měly absenci z důvodu nemoci,“ popisuje ředitel. Doufá ale, že k tomu nedojde. „Z jara nemáme zkušenost, že by rodiče něco nedodržovali nebo bojkotovali.“ Ministerstvo školství poslalo před začátkem školního roku všem vzdělávacím institucím manuál, jak od září postupovat. Podle něj by děti bez roušek neměly mít přístup do školy. Děti, jimž rodiče nepovolí testování, se pak nesmí účastnit tělocviku uvnitř a hodin zpěvu. Měly by také samostatně obědvat a mít oddělené toalety.

Celý článek najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bez-rousky-zakaz-v-jidelne-stranou-skoly-resi-co-s-netestovanymi-detmi-173046

Související články:
Dítě jde s matkou a mají roušku