Adoptivní máma St. Hošková: Své děti jsem nepotkala náhodou

Datum publikace: 06. 07. 2022
Periodikum:
vlasta.cz
Poprvé je uviděla v kojeneckém ústavu. Bylo jim pět měsíců a sotva zvedaly hlavičku. Teď jim je sedm a sbírají poháry v adrenalinové jízdě a skocích na kolech. Stanislava Hošková adoptovala dvojčata Rubianu a Floriána sama a statečnou samoživitelkou je dodnes.

Adoptovat děti se rozhodla už v osmnácti. Tehdy žila se svou první láskou a snila o velké rodině – o dětech vlastních i osvojených.

„Pomáhat někomu jsem měla v sobě. Možná proto, že jsem se starala o své dva mladší sourozence.“ Profesně si přála učit ve zvláštní škole. I když se na speciální pedagogiku nakonec nedostala, pracovala s lidmi s mentálním postižením či ve školce pro hluché děti. Na tatínkovo přání ale začala studovat ekonomii. Když onemocněl, školu přerušila a starala se o něj, než zemřel. Tehdy si podala přihlášku na střih na FAMU, protože svět filmu ji taky lákal už v nácti. Vzali ji, v šestadvaceti.

Celý článek najdete zde: https://www.vlasta.cz/clanek/stanislava-hoskova-adopce-deti-pomoc-sos-mentalni-postizeni-famu-rodina-dvojcata.html

biker