- Domů
- Spolupracující odborníci
- Egle Havrdová, Ph.D.
Egle Havrdová, Ph.D.
Působí jako místopředsedkyně SCHOLA EMPIRICY z.s., kde řídí nejen chod celé organizace, ale především řadu národních a mezinárodních vzdělávacích projektů se zaměřením především na rozvoj sociálně-emočních dovedností dětí. Doktorský titul získala v r. 2005 na Katedře veřejné a sociální politiky Univerzity Karlovy v Praze. Ve své doktorské práci se zabývala problematikou sociální intervence a provedla srovnání realizace intervenčních programů na místní úrovni v České republice a Litvě v letech 1994–2003. V r. 1998 získala titul MA ze sociologie na Středoevropské univerzitě. Působila na řadě českých i zahraničních univerzit, prezentovala na mnoha zahraničních konferencích (např. na Cambridge University ve Velké Británii či na Johns Hopkins University a Havighurst Center na Miami University v USA). Její výzkumný zájem zahrnuje komparativní politiku prevence kriminality, strategie sociální intervence na místní úrovni, implementaci a hodnocení vzdělávacích programů. Je spoluautorkou a lektorkou metodiky podpory socioemočních dovedností dětí předškolního věku a podpory rodičovských kompetencí.
Odborná knihovna:
- Tvorba a realizace projektů prevence kriminality mládeže : studijní materiál pro projekt Vzdělávání poskytovatelů sociálních služeb v oblasti prevence kriminality a sociálního začlenění mládeže
- Nejlepší praxe školních programů prevence kriminality : studijní materiál pro projekt "Vzdělávání v oblasti přenosu nejlepší praxe prevence kriminality a sociálního začlenění mládeže"
- Význam včasné intervence v raném vývoji dítěte : metodická příručka
- Co jsme si přivezly z Walesu?: zkušenosti učitelek mateřských škol ze zahraniční stáže
- Dobrý začátek: ověřené postupy pro rodiče
- Dobrý začátek: ověřené postupy pro učitelky mateřských škol
- Jak překonat problém nezaměstnanosti mládeže: dobrá praxe z ČR a Velké Británie
- Kurikulum Dobrý začátek pro mateřské školy: podpora sociálního a emočního rozvoje dětí
- Příručka dobré praxe v oblasti inkluze v předškolním vzdělávání v České republice, v Anglii, na Slovensku a ve Walesu