Zákon měl chránit děti před sexuálními delikventy. Teď hrozí jeho krach

Datum publikace: 14. 05. 2024
Periodikum:
novinky.cz
Původně měl začít platit už za pár měsíců. Teď ale hrozí, že se zákon na účinnější ochranu dětí před sexuálními delikventy nestihne do sněmovních voleb v příštím roce a takříkajíc spadne pod stůl.

Ministerstvo spravedlnosti přitom už loni v říjnu hlásilo politickou shodu s cílem, aby zákon platil od 1. ledna 2025, ne-li dříve. Norma by ukládala lidem usilujícím o vybranou práci s dětmi prokázat se certifikátem zaručujícím, že nikdy nebyli souzeni pro závažný trestný čin spáchaný na dítěti. Úřad vedený Pavlem Blažkem (ODS) ale na znění zákona stále pracuje. Podle mluvčího Vladimíra Řepky jsou ještě nutné odborné diskuse za účasti dalších institucí, například ministerstva školství. „Ministerstvo slibovalo, že zákon bude napsaný do konce března nebo začátku dubna. Na dubnovém podvýboru pro problematiku domácího a sexuálního násilí jeho zástupci ale sdělili, že to nezvládnou dřív než v září,“ uvedla předsedkyně zmíněného podvýboru Taťána Malá (ANO).

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zakon-mel-chranit-deti-pred-sexualnimi-delikventy-ted-hrozi-jeho-krach-40470652

Dívka sedí na závoře