Žádostí o přídavky na děti přibývá, nejvíc na severu Moravy

Datum publikace: 21. 10. 2021
Periodikum:
idnes.cz
Úřady práce přiznaly v průběhu července až září 284 tisíc žádostí o přídavky na děti, ve stejném období minulého roku jich bylo 259 tisíc. Nejvíce jich bylo v Moravskoslezském, Ústeckém a Jihomoravském kraji. Celkem úřady za letošní září vyplatily na přídavcích na děti 279 milionů korun, loni v to ve stejném měsíci bylo 185,9 milionu korun.

O přídavky na děti je mezi rodinami větší zájem než loni. „Za období červenec až září došlo v meziročním srovnání k nárůstu počtu podaných žádostí o přídavek na dítě o 28,5 procenta,“ uvedla Kateřina Beránková, mluvčí Úřadu práce ČR. Růst skutečně přiznaných přídavků na děti je nicméně pomalejší než navýšení počtu podaných žádostí. „Každou žádost o konkrétní dávku posuzuje Úřad práce ČR citlivě s ohledem na konkrétní situaci žadatele, ale zároveň musí zohlednit to, zda daný klient splňuje podmínky dané zákonem. Pokud tomu tak není, nemůže dávku přiznat,“ sdělila Beránková.

Zájem má být několikrát vyšší

Lidé mají nyní nárok na přídavky na děti od chvíle, kdy příjem v rodině nepřesáhne 3,4násobek životního minima. Do konce června nárok vznikal jen tehdy, pokud finance rodiny nepřesáhly 2,7násobek životního minima. Od rozšíření okruhu příjemců si ministerstvo práce a sociálních věcí slibuje, že takto podpoří až dvojnásobný počet dětí než doposud, tedy zhruba 490 tisíc, což je každé páté v Česku.

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/pridavky-na-deti-davky-pocet-zadosti-rust-urady-prace.A211021_122047_ekonomika_jla

Související články:
Děti leží na posteli