Žadatelů o dlouhodobou pěstounskou péči navzdory pandemii přibývá

Datum publikace: 22. 04. 2021
Periodikum:
plzen.rozhlas.cz
On-line kurzy pro budoucí pěstouny organizuje v době pandemie koronaviru Plzeňský kraj. I díky tomu nedošlo k přerušení dalšího vzdělávání, a dokonce se počet zájemců o pěstounskou péči v regionu mírně zvyšuje.

Přijmout do rodiny cizí dítě, chce hodně odvahy, lásky a taky zkušeností. Pro zájemce o pěstounskou péči hejtmanství pětkrát ročně připravuje odborné kurzy. Pokud je úspěšně zvládnou, další děti z dětských domovů dostanou šanci na lepší život.

V systému umisťování dětí do pěstounské péče Dětské centrum Plzeň pokračuje i v době covidové. „Děláme diagnostiku, přípravu dětí, poradní sbory a děti odchází do rodin,“ sdělila ředitelka Dětského centra Plzeň Jana Tytlová. „Nemáme pěstouny, kteří by přijali vícečetnou sourozeneckou skupinu a tady jsou čtyři děti,“ dodala Jana Tytlová.

Žadatelů o dlouhodobou pěstounskou péči přitom navzdory pandemii koronaviru v kraji přibývá. V roce 2019 obdrželo oddělení sociálních věcí na plzeňském hejtmanství čtrnáct žádostí o zprostředkovanou dlouhodobou pěstounskou péči. V loňském roce bylo žádostí dvacet. Za první čtvrtletí letošního roku jich je již osm.

Celý článek najdete zde: https://plzen.rozhlas.cz/zadatelu-o-dlouhodobou-pestounskou-peci-navzdory-pandemii-pribyva-8473092

Související články:
dítě