Začal Národní týden manželství, zaměřuje se na vztahy s dětmi

Datum publikace: 09. 02. 2021
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Na vztahy rodičů a dětí se zaměřuje letošní Národní týden manželství. Patnáctý ročník kampaně začal dnes a potrvá do neděle. V programu jsou on-line setkání, kurzy, semináře či venkovní výstavy.

„Pro loňský ročník jsme se shodli na tématu Manželství v síti. Netušili jsme, že se staneme nechtěnými proroky. Necelý měsíc po Národním týdnu manželství jsme byli v síti všichni, a to doslova. Čínská chřipka a následná pandemie zastavily mnoho věcí, pro mnoho manželství ale paradoxně přinesly mnohem intenzivnější společný čas,“ uvedl koordinátor NTM Petr Adame. Zatímco podle něj někteří manželé víc společně strávené doby uvítali, jiným přinesla víc stresu, prohloubení problémů či dokonce rozchod.

„Je dobré přemýšlet, jak manželství chránit. Jsme více s dětmi a řešíme, jak v kolotoči on-line školy a práce najít čas na sebe,“ řekl Adame. Kvůli koronavirové nákaze se akce konají on-line. Pořadatelé do programu zařadili videa či webináře o vztazích s dospělými dětmi po jejich odchodu z domova, o covidové době a rozvodech či o emocích v manželství. Bližší informace o kampani a programu jsou na adrese www.tydenmanzelstvi.cz. Akce na podporu tradičního svazku se poprvé uskutečnila v roce 1996 v Británii. Postupně se rozšířila do víc než dvaceti zemí. V Česku se koná od roku 2007. Má podporu církví.

Celý článek najdete zde:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zacal-narodni-tyden-manzelstvi-zameruje-se-na-vztahy-s-detmi-141393

Související články:
Týden manželství