V kraji pomáhají vyučujícím s nadanými dětmi proškolené metodičky

Datum publikace: 07. 07. 2022
Periodikum:
libereckenovinky.cz
„Metodičky pomáhají s rozpoznáváním nadaných dětí ve třídě, doporučují nejvhodnější metody práce s nimi i s celou třídou, spolupracují s pedagogicko-psychologickými poradnami z celého kraje. Podporují nejen jednotlivé učitelky, ale umí také nabídnout systémová řešení ředitelům škol,“ popsal Dan Ramzer, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Pokud je o pomoc metodiček zájem, přijedou přímo do školy, do výuky, zapůjčí základní materiály, předají nejnovější informace z oblasti podpory nadání a poradí, co změnit. Zdarma proškolí pedagogický kolektiv v případě, že si vedení školy vezme myšlenku podpory nadaných za svou.

„Učitelé se dozvědí, jak se nadané děti projevují, jaké mají potřeby, který způsob učení jim nejvíce vyhovuje. Kromě teorie mají možnost absolvovat zdarma a dle svého výběru i praktické workshopy s různými lektory, kde získají inspiraci či nové dovednosti,“ vysvětlila Marie Kašparová, metodička působící na Českolipsku, kde se rozvoji nadaných dětí věnují hned na několika školách. V celém kraji školily metodičky za poslední rok dvanáctkrát, na některých školách i opakovaně.

Celý článek najdete zde: http://www.libereckenovinky.cz/zpravy/regiony/v-kraji-pomahaji-vyucujicim-s-nadanymi-detmi-proskolene-metodicky/

žáci a pedagog