Tři miliony dluhu. Počet žen závislých na gamblerství stoupá, pandemie tomu napomohla

Datum publikace: 22. 04. 2022
Periodikum:
zena.aktualne.cz
Pavlína nevnímala, že by její sázení na sportovní utkání mohl být hazard. Gambler byl pro ni pouze ten, kdo hraje automaty. U sázek dokázala někdy strávit i 20 hodin denně, během tří let prohrála sedm milionů korun a vysloužila si trest za zpronevěru. I když jsou s hazardním hraním spojováni především muži, podle posledních studií narůstá právě u žen.

"Gambling provozuje větší procento žen, než si široká veřejnost myslí," podotýká ředitel Institutu pro regulaci hazardních her Jan Řehola. Podle několika studií uvedených v publikované Výroční zprávě o hazardním hraní za rok 2021 se riziko problémového hráčství zvýšilo právě u této části populace, zatímco u mužů ve stejném časovém období číslo kleslo o 13 tisíc. Jedná se o 56 tisíc žen oproti 15 tisícům v roce 2020. Větší množství klientek, které s tímto problémem zaklepou na dveře Terapeutického centra Společnosti Podané ruce, zaznamenala také terapeutka Táňa Tycová. Ženy si podle ní navíc o pomoc říkají méně často než muži, protože spojení žen a zlozvyku, jako je gamblerství, k sobě stereotypně přece nepasuje. Vzrůstající procento závislých žen ale prokazuje opak. 

Celý článek najdete zde: https://zena.aktualne.cz/zeny-a-hazardni-hrani-pocet-stoupa-pandemie-napomohla/r~cdb7eddabaf911ec9136ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR1k4GS5AN77Ew_l3ZxavKCmB3rlcT-p4ZG3xdlu5uzJ3h649pLhhBggt0g

Související články:

Hazardní hry