Toužila mít na váze číslo začínající trojkou. O svém boji s anorexií napsala knihu

Datum publikace: 09. 09. 2021
Periodikum:
wave.rozhlas.cz
Anna je dospívající, nepříliš sebevědomá dívka, která touží po dokonalosti. Skvělé studijní výsledky podle ní vyniknou pouze, když i její tělo bude dokonalé, tedy štíhlé a krásné. Anninu snahu, která se zvrtne do boje s anorexií, popisuje v knize Chuť prázdna mladá autorka Barbora Adamcová.

Při psaní knihy se inspirovala vlastní touhou po štíhlosti. I jí se do života nenápadně a velmi lstivě, jak říká, dostala anorexie. „Místo, aby byl člověk mladý a veselý, stane se z něj jen vyhladovělá troska, chudáček, který nedokáže myslet na nic jiného než na svoje tělo,“ vzpomíná Adamcová na své ještě celkem nedávné prožitky.

Na začátku to ale nevypadalo vůbec nebezpečně. Barbora se během dospívání rozhodla, že bude zdravěji jíst a více se hýbat, aby si zlepšila kondici. Když už nejedla téměř nic, trávila dlouhé hodiny denně cvičením a do deníku si psala o své touze mít na váze číslo, které začíná trojkou, zasáhli její rodiče. „Když jsem viděla, kolik je kolem mě najednou povyku, uvědomila jsem si, že možná nejsou blázni všichni kolem mě, ale možná jsem to já,“ říká autorka knihy.

Celý rozhovor najdete zde: https://wave.rozhlas.cz/touzila-mit-na-vaze-cislo-zacinajici-trojkou-o-svem-boji-s-anorexii-napsala-8558875

Související články:
Váha a metr