Takhle se budou vracet děti do školy. Všechny s testy a rouškami

Datum publikace: 31. 03. 2021
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Pokud se žáci chtějí vrátit do školy, musí se otestovat, a to včetně předškolních dětí nebo nejmladších ročníků základních škol. S testy jim ale mohou pomoci rodiče. Všechny děti budou muset nosit chirurgické roušky.

 

V pondělí 12. dubna se možná vrátí do škol první žáci. Bude se to týkat předškoláků v mateřských školách, na střídačku dětí na prvním stupni, žáků speciálních škol, praktické výuky na středních školách a praxí závěrečných ročníků vysokých škol. Jak to bude vypadat? Školní den začne pro všechny samotestováním. Vždy v pondělí a čtvrtek si žáci a studenti odeberou vzorek z přední části nosu a zjistí, jestli nejsou pozitivní. Tato povinnost se bude týkat všech, tedy i dětí z mateřských škol, prvňáků a druháků nebo žáků s jakoukoliv formou handicapu. S testováním jim ale mohou pomoci jejich zákonní zástupci. „MŠMT počítá s tím, že v případě dětí v mateřské škole a žáků 1. a 2. ročníků ZŠ bude moci být zákonný zástupce při testování ve škole přítomen tak, aby mohl být svému dítěti oporou (jak psychickou, tak fyzickou – formou asistence při testování samotném),“ píše ministerstvo školství v odpovědích na nejčastější otázky.

Celý článek najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/navrat-deti-do-skoly-148958#utm_content=obsahovky&utm_medium=result&utm_source=search.seznam.cz&utm_term=d%25C4%259Bti

Související články:
Děti se učí